ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به عنوان يك فروشنده برای رسيدن به ارتباط موثر با مشتري بايدس سطح غیر کلامی (زبان بدن) مخاطب خود را محک بزنيد، به عنوان مثال حالت چهره اش را کپی کنید چند دقیقه بعد حالت خود را تغییر دهید، اگر مخاطب تان هم تغییر کرد می توانید نتیجه بگیرید که در سطح ارتباط مؤثر قرار گرفته اید. در سطح کلامی نیز می توانید با طرح یک سوال به این موضوع پی ببرید. به عنوان مثال درحالی که در سطح غیر کلامی با او همگام هستید یکی از نظرات خود را به صورت سوا از او جویا شوید: به اعتقاد من بهتر است زمان شروع کار را به تعویق بیندازیم، نظر شما در این مورد چیست؟

اگر موافق بود، منطق خود را کاملاً آرام و با کلمات تفضیلی به او بیان کنید.

اگر مخالف بود، بار دیگر با او همگام شوید و ضمن تغییر حالت چهره خود سوال خود را به گونه دیگری مطرح کنید. به عنوان مثال: قبول داری بحث بر سر زمان است نه تعداد کارکنان؟

خیلی واضح است من به دنبال این هستم که شما بتوانید نخستین «بله» را از مخاطب تان بگیرید و پس از دریافت نخستین موافقت ضمن برگشتن به حالت قبلی خود (همگام شدن با مخاطب) از او بخواهید بررسی بیشتری در موضوع اولیه داشته باشد.

به صورت کلی زمانی که طرف مقابل تان مقاومت می کند به مرحله همگام شدن بازگردید و منتظر فرصت مناسب تری برای راهنمایی خود باشید پافشاری شما فقط بر مقاومت طرف مقابل می افزاید.

نکته ای در مورد مشاوره بازاریابی و تبلیغات

چه نوع مشاوره بازاریابی و تبلیغاتی برای مدیران مناسب تر است. آیا مدیران نیازی به این خدمات مشاوره و يا استفاده از نرم افزار هاي شركت پگاه سيستم دارند؟

در سال اخیر هزینه های بازاریابی و به خصوص تبلیغات به نحوی افزایش یافته است که اغلب مدیران قبل از انجام و اکران تبلیغات، به بازخوردهای مثبت و منفی آن بیش از مبلغ آن می اندیشند. مشاوره بازاریابی و تبلیغات از دو بخش تشکیل شده است؛ مشاوره بازاریابی و مشاوره تبلیغات.

مشاوره بازاریابی به بخشی کلی از حوزه بازاریابی شرکت یعنی مواردی از قبیل امور مشتریان، فروش، روابط عمومی، رضایت سنجی مشتریان و کارکنان شرکت، مدیریت برند و برخی بخش های دیگر و همچنین تبلیغات مربوط می شود. همانطور که گفته شد، تبلیغات بخشی از برنامه های بازاریابی شرکت است، هرچند بیشترین بودجه را به سمت خود جذب می کند.

با توجه به نیاز به وجود آمده در بازار و در میان مدیران، اغلب شرکت های تبلیغاتی اقدام به اعلام خدمات مشاوره تبلیغات به منظور ارائه تبلیغات اثربخش کرده اند اما مشکل آنجایی بروز می کند که اغلب شرکت های تبلیغاتی دارای رسانه های مشخصی هستند و مدیران را به حضور مؤثر تنها در آن رسانه های تبلیغاتی ترغیب می کنند. این موضوع در حالی است که در سایر کشورها، مسئولیت مشاوره تبلیغات و بازاریابی در اغلب موارد بر عهده یک شرکت بوده و آن شرکت هیچ رسانه تبلیغاتی برای خود ندارد.

وقتی این موضوع را با شرکت های مشاوره تبلیغاتی در میان گذاشتیم، تنها توجیه مدیران این شرکت ها، ارائه خدمات مشاوره براي بهره برداری صحیح از رسانه معرفی شده آنها بود و نظرشان این بود که این مشاوره بر اساس تجربه آنها به مدیران منتقل می شود. آنچه مهم است اینکه مدیران شرکت هایی که قصد دارند تبلیغی را اجرا کنند، به دنبال یک مشاوره بازاریابی و تبلیغات هستند که علاوه بر راهنمایی در حوزه تبلیغات، خدمات مشاوره فروش را هم ارائه کند. همچنین تبلیغاتی را پیشنهاد کنند که باعث نیل به اهداف آنها در بخش بازاریابی، فروش، برندینگ و سایر اهداف آن شود.

مشاوره بازاریابی در پارک بازاریابی ایران با انجام تحقیقات بازاریابی و بررسی نتایج حاصل از آن، بهترین و جامع ترین برنامه تبلیغات (کمپین تبلیغاتی) را برای شرکت ها و برندها تدوین کرده و تا زمان اجرای کمپین و ارزیابی اثربخشی تبلیغات در جایگاه مشاوره بازاریابی و تبلیغات در کنار مدیران هستند.

 

منبع: فرصت امروز

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)