ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اغلب فروشندگان، به ویژه خرده فروش ها معمولا تمایل دارند فعالیت تجاری و کسب و کار خود را مطابق با روش های پیشین خود و روشی که به آن در بازاریابی و فروش عادت کرده اند، پیش ببرند.

درحالی که تغییر و تحولات بازاریابی در بسیاری از موارد می تواند کسب و کار آنها را از حالت یکنواختی و تکراری خارج کرده و رونق تازه ای به فعالیت و تجارت آنها ببخشد، بنابراین بهتر است از روش های تازه و تحولات جدید بازاریابی همانند نرم افزار هاي مديريتي شركت پگاه سيستم به بهترین نحو استفاده کرده و از آن به نفع خود بهره مند شوید. در میان فروشندگان نیز معمولا افرادی که در مقابل تغییرات از خود انعطاف نشان می دهند، موفق تر از افرادی عمل می کنند که در مقابل این تغییرات مقاوم هستند.

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند شما را در کسب و کارتان برای تحولات آینده آماده کند و زمینه های انعطاف پذیری تان را بالا ببرد، «خودآگاهی» در بازارداری است. خودآگاهی یا شناخت کامل خودتان یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین راه های آماده شدن شما برای تغییر و تحولات جدید است. می توان خودآگاهی را به اجزای کوچک تر تقسیم بندی کرد تا شناخت دقیق تر و بهتری بتوان به دست آورد. در ادامه به اجزای خود شناسی اشاره می شود.

1- شناخت علایق در بازاریابی

در نخستین مرحله باید بدانید که به چه چیزی علاقه دارید و به چه چیزهایی علاقه ندارید. اگر در یک زمینه خاصی علاقه مندی زیادی دارید بهتر است در همان زمینه سعی کنید فعالیت داشته باشید. علاقه مندی یکی از مولفه های مهم برای رسیدن به موفقیت در هر کاری است. علاقه مندی به یک کسب و کار و تجارت خاصی می تواند انگیزه کافی برای ایجاد تغییر و تحول در شما را ایجاد کند.

2- شناخت مهارت ها

سعی کنید مهارت های خود را بشناسید. اگر مهارت های تان را بشناسید، می توانید مطابق با مهارت های خودتان زمینه های جدیدی برای کسب و کارتان ایجاد کنید.

3- شناخت توانمندی ها

در مرحله بعدی، شناخت توانمندی های تان بسیار حائز اهمیت است. توانمندی های تان به شما یک نگاه کلی از کارهایی که می توانید انجام بدهید و کارهایی که قادر به انجام آن نیستید، می دهند. در صورتی که توانایی فعالیت و کار خاصی را در خود ببینید قطعا به دنبال راه های رسیدن به آن می روید و از هر گونه تغییر و تحولات در آن مسیر استقبال خواهید کرد.

4- شناخت محدودیت های فروش و بازاریابی

به همان میزان که شناختن توانمندی ها مهم است، به نظر مشاوره بازاریابی و فروش این مسئله نیز اهمیت دارد که شما محدودیت های خود را نیز بشناسید. یکی از بزرگ ترین مزیت های شناخت محدودیت ها این است که شما می دانید که چه کاری را تا چه اندازه ای می توانید انجام دهید. در صورتی که شما محدودیت های خود را بشناسید در مقابل فرصت ها، تغییر و تحولات جدیدی هم که پیش می آید می توانید تصمیم بگیرید که تا چه حد با این تحولات خودتان را وفق بدهید.

5- حفظ کسب و کار فعلی

همیشه و در همه حال سعی کنید که کسب و کار فعلی خود را حفظ کنید. گاهی ممکن است برخی از افراد به محض مواجه شدن با شکست یا عدم موفقیت در یک کسب و کار دست به تغییر شغل بزنند. حفظ کسب و کار خودتان از آن جهت مهم است که شما با آزمودن چندین راهی که منجر به شکست شده است، می توانید راه موفقیت را پیدا کنید یا دیگر راه های نافرجام گذشته را تکرار نکنید. درحالی که اگر به تغییر شغل بیندیشید دوباره باید در آن مسیر نیز راه های مختلفی را بیازمایید تا راه را از چاه بشناسید.

به نظر مشاوره بازاریابی، ناکامی و شکست ها شما را برای آزمودن راه های جدید آماده تر می کند زیرا از شکست های قبلی خود تجربه کسب کرده اید و این تجربیات در کسب و کار بسیار مهم و ارزنده هستند و می توانند پایه های کسب و کار شما را مستحکم تر کرده و راه های بهتر و جدیدتری را پیش روی شما بگذارند. این موضوع برای بازیابی برند شما نیز بسیار اثربخش خواهد بود.

 

منبع: پارک بازاریابی ایران

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)