ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ بحث داغ چند سال اخیر جوانانی است که سودای «ثروتمند شدن خودکار» را در سر دارند، یعنی دو سه سالی کار و تلاش کنند، بعد از آن، تیمی را که چیده اند برای شان درآمدزایی کند و خودشان بروند سراغ ماشین سواری و قایق سواری و مسافرت های لوکس شان!

در این مقاله این موضوعات را بررسی می کنیم.

1- بازاریابی شبکه ای چیست؟

2- چگونه در بازاریابی شبکه ای موفق عمل کنیم؟

3- تفاوت بازاریابی شبکه ای با شرکت های هرمی

4- ثروتمند شدن با بازاریابی شبکه ای، واقعیت یا توهم فروشی؟

5- قانونی بودن یا نبودن بازاریابی شبکه ای.

1- بازاریابی شبکه ای چیست؟

برای آشنایی با بازاریابی شبکه ای که یکی از تکنیک های بازاریابی به حساب می آید، به ترتیب به موارد زیر توجه کنید.

الف) در بازاریابی شبکه ای، شما تعدادی از اجناس را از یک شرکت می خرید و بدون كمك نرم افزار هاي فروش و نرم افزار هاي فروشگاهي شركت پگاه سيستم به هر کس، در هر جا که می توانید می فروشید و بابت این فروش، پورسانت دریافت می کنید.

ب) تفاوت این روش با ویزیتوری معمولی که همه می شناسیم این است که شما می توانید چند نفری را (به عنوان زیرمجموعه) انتخاب کنید تا آنها هم تعدادی از محصولات آن شرکت را بفروشند. شما بابت فروش زیرمجموعه های خود، به صورت جداگانه پورسانت دریافت می کنید.

ج) در نتورک مارکتینگ هرچه زیرمجموعه های فعال بیشتری داشته باشید، بیشتر سود می کنید.

د) بازاریابی شبکه ای (Network Marketing) یا بازاریابی چندسطحی نوعی بازاریابی مبتنی بر بازاریابی دهان به دهان است.

به زبان ساده و عمومی، بازاریابی دهان به دهان روشی از فروش است که افراد، خودشان یک محصول را به یکدیگر توصیه می کنند.

2- چگونه در بازاریابی شبکه ای موفق عمل کنیم؟

برخی از اصلی ترین روش های موفقیت در بازاریابی شبکه ای را می توانید در این چند مورد جست و جو کنید.

- کیفیت کالا: همانطور که گفتیم، نتورک مارکتینگ بر مبنای بازاریابی دهان به دهان است. یعنی فردی به خاطر کیفیت یا یک ویژگی خاص یک محصول (یا یک برند)، آن محصول (یا برند) را به فرد (یا افراد) دور و بر خود معرفی می کند. خب اگر کیفیت محصول تان پایین است یا به طور کلی هیچ خاصیت به خصوصی ندارد که مشتری را برای  «پول دادن» و خرید کردن قانع کند، نمی توانید در بازاریابی شبکه ای موفق عمل کنید.

- توانایی مذاکره و فروش: باید مهارت های فروش را یاد بگیرید. باید بدانید که چطور با مشتری صحبت و مذاکره کنید؟ باید فنون مختلف بازاریابی حضوری را یاد بگیرید.

- توانایی تیم سازی و رهبری: گفتیم هر چه زیرمجموعه فعال بیشتری داشته باشید بیشتر سود می کنید (چون در ازای فروش آنها هم پورسانت می گیرید). در بازاریابی شبکه ای باید توانایی این را داشته باشید که افراد زیادی را به گردتان بیاورید و در آنها این انگیزه را ایجاد کنید که بهتر و بیشتر کار بکنند.

- توانایی رهبرسازی: همچنین باید این توانایی را داشته باشید که «رهبر» بسازید، یعنی زیرمجموعه هایی را تربیت کنید که خود بتوانند رهبری کنند، تیم جمع کنند، در تیم های شان انگیزش ایجاد کنند و خلاصه تیمی سختکوش بسازند.

3- تفاوت بازاریابی شبکه ای با شرکت های هرمی

تفاوت این دو روش این است که در شرکت های هرمی هیچ کالا یا خدمات ملموسی خریداری نمی شود. اعضا باید در شرکت سرمایه گذاری کنند و متعهدند که افرادی را نیز به شرکت معرفی کرده و آن افراد نیز باید در شرکت سرمایه گذاری کنند.

اما در بازاریابی شبکه ای در اولویت اول، بازاریاب باید محصول خود را بفروشد و در اولویت دوم زیرمجموعه هایی را برای خودش پیدا کند که آنها هم بتوانند بفروشند.

 

منبع: modir.tv

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)