ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

همواره انرژی مثبت و دید خوب در زندگی و کار، به سرانجام خوشایندی می انجامد. رفتار مثبت، سیگنال های مثبت را نیز در پی دارد. در این مقاله ۵ «انرژی» برتر کسب وکار یا نگرش عالی که مردم در هر کسب وکاری به دنبال خود می کشند، ذکر شده و به این پرسش که چگونه این انرژی ها می توانند موفقیت یک کسب وکار را تحت تاثیر قرار دهند، جواب داده شده است.
رقابت بیش از حد: با اینکه احساس ناشی از رقابت می تواند سالم باشد، اما رقابت بیش از حد، تلاشی برای پیروزی در همه زمینه ها و شکست رقبا به هر قیمتی حتی به بهای افول استانداردها و ورود به بازی های نامشروع است. چه اینکه رقابت بیش از حد توسط رئیس یک شرکت به عنوان یک استراتژی کسب و کار استقبال شود و چه تنها در سطح مبادلات بین کارکنان پدیدار شود، این رویکرد باعث نمی شود که هر کسی مانند یک فرد موفق سطح بالا به نظر بیاید.
در عوض، این موضوع، امکان دارد منجر به احساس ناامنی دیگران شده و باعث شود تا در مورد این رفتار پرسش شود: چرا این شخص باید برای برنده شدن به هر کاری دست زده و با چنین شیوه بدی عمل کند؟ این فرد به دنبال جبران چه چیزی است؟ دور شدن از انرژی بیش از حد رقابتی می تواند توسط رهبران شرکت آغاز شود. سپس یک مکالمه آزاد با کارکنان می تواند به بحث در این مورد پرداخته که چرا آنها به جای رقابت با همکاران خود، از آنها نمی خواهند تا با همکاری یکدیگر کار کنند.
از دست رفتن انرژی: هر یک از افراد می خواهند راه هایی برای پس انداز پول پیدا کنند، اما تحلیل رفتن انرژی در این مسیر، مانع آنها برای رسیدن به این هدف است. اگر شما از کارکنان خود درخواست کنید تا با کامپیوترهای کند منسوخ شده کار کنند که روی بهره وری آنها تاثیرگذار است، این انرژی بسیار مخرب است و عدم پویایی در کارکنان بوجود می آید. این درحالی است که در مقابل، هر نوع ولخرجی را از سوی مشتریان پذیرفته و استقبال می کنیم. این رویکرد برای تیم شما نشان دهنده اینست که به جای ایجاد یک محیط کار برای کارکنانی که به آنها افتخار کنید، شما بیشتر مراقب مشتریان هستید.
عدم درک مستقیم: کارآفرینان نباید کار دیگران را فقط به خاطر اینکه به کاری طاقت فرسا برای آنها تبدیل شده است، ترک کنند. از دست دادن دل و جرات و نادیده گرفتن خطوط قرمز در مورد آنچه که در کسب وکار خود احساس می کنید، مسیری به سوی احساس ناکامی و ضعف بوده و در نهایت به یک تصمیم گیری ضعیف می انجامد. زمانی که شما واقعا می خواهید نه بگویید، بله گفتن احساس خوبی به شما نخواهد داد. ضمنا خود را درگیر انبوهی از کارها نکنید، زیرا نمی توانید از ذهنیت «خودم آن را انجام می دهم» خارج شوید.
ناامیدی: اگر شما یا کارکنان شما حامل انرژی ناامیدی باشند، زمزمه «ما واقعا، نیاز به این مشتری داریم»، صرفا فقط بر زبان جاری می شود. شاید شما با یک فرد روبرو شده که برای درخواست انجام کار از طرف شما، به شما انرژی می دهد. این دقیقا همان چیزی است که مشتریان زمانی که فروشندگان این حالت ناامیدی را از خود نشان می دهند از طرف ایشان حس می کنند.
انرژی بدون نظم و غیرمتمرکز: مردم اغلب رهبرانی را تحسین می کنند که برای کسب وکار خود چشم اندازی عظیم متصور شده اند. با این حال، اجرای این چشم انداز، نیاز به تمرکز دارد. به عنوان رهبر یک کسب وکار، انتخاب ها را اولویت بندی کرده و به تیم خود، منابعی را بدهید تا آنها را دنبال کنند، به طوری که آنها بتوانند دو یا سه پروژه کلیدی واقعا بزرگ را انجام دهند. برای حفظ تمرکز شرکت در حین ایجاد فضا برای نوآوری، پروژه هایی که به طور پایدار پول ساز هستند و آنهایی که پرریسک هستند را مشخص سازند. سپس برخی از پروژه های پایدار را در حین فضاسازی برای تکمیل پروژه های تجربی، در اولویت بگذارید.
در نهایت باید گفت، بخش های یک کسب وکار بسیار فراتر از عرضه و تقاضا یا سود و زیان حرکت می کنند. انرژی که شما و بازیکنان کلیدی شما برای این حوزه به بار آورده، روی هر مشتری و فروشنده ای اثرگذار بوده و این اثر همان چیزی است که الهام بخش افراد برای همکاری با شرکت شما یا انتخاب دیگر شرکت ها است.
 

منبع: الی گشت
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)