ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اگر از سه نفر بپرسید که کارآفرینی اجتماعی چیست به احتمال زیاد سه جواب مختلف خواهید شنید. البته این به این معنا نیست که کارآفرینی اجتماعی یک مفهوم پیچیده است. خیلی ساده می توان گفت که کارآفرینان اجتماعی ماموران ایجاد تغییر در جامعه هستند؛ تعريف بسيار ويژه اي كه به نظر من هر فروشنده اي كه به شغلش علاقه دارد و همواره خواهان موفقيت در آن است، بايد از آن درس بگيرد و تمام اين ويژگي ها را در زندگي كاري اش پياده سازد. بيشتر دانستن درباره كارآفرينان اجتماعي از اين رو اهميت دارد كه آنها شغل سخت و پيچيده اي دارند، همان طور كه فروشنده ها با شرايط سخت و پيچيده روبرو هستند و بنابراين پرورش دادن چنين ويژگي هايي ميتواند به موفقيت دوچندان يك فروشنده كمك كند.
اما این کارآفرینان اجتماعی چه ویژگی های دارند:


1. امیدواری
 

بدون اغراق می توان گفت که کارآفرینان اجتماعی جزو امیدوارترین افرادی هستند که شما در زندگی تان ملاقات خواهید کرد. حل مشکلاتی که جهان امروز درگیر آن است کار آسانی نیست. اما کارآفرینان اجتماعی با امید هر چه تمام تر منتظر روزی هستند که بتوانند فقر،تبعیض نژادی و ... را از جهان ما پاک کنند.


2. بلندپروازی
 

بلندپروازی مانند خون در رگهای همه کارآفرینان اجتماعی جاری است. کارآفرینان اجتماعی نمی خواهند که فقط یک مشکل کوچک را حل کنند، آن ها می خواهند زندگی میلیون ها نفر را در سراسر جهان متحول كنند.


3. یأس
 

کارآفرینان اجتماعی به همان اندازه که به آینده خود امیدوار هستند از بی توجهی های جوامع انسانی نسبت به مشکلاتی که بشر با آن دست به گریبان است ناراحت هستند. آن ها باور نمی کنند که هیچ کسی تلاش نکرده است تا راه حلی موثر برای مسائل اجتماعی بیابد. «کلید تبدیل شدن به یک کارآفرین اجتماعی این است که حس نامطلوب خود نسبت به مسائل جهان پیرامون مان را در جهت ایجاد تغییر به کار گیریم.»


4. نبوغ
 

به جای دلسوزی برای افراد محروم و فقیر، کارآفرینان اجتماعی به آن ها به چشم یک بازار بالقوه می نگرند که با ارائه محصولات و خدمات شان به آن ها هم می توانند مشکلات آن ها را حل کنند هم خودشان کسب در آمد کنند.
هر محصولی که کارافرینان اجتماعی خلق می کنند باید نوآرانه باشد به طوری که مشابه آن وجود نداشته باشد زیرا آن ها قرار است مشکلی را حل کنند که تا به حال کسی نتوانسته آن را حل کند.


5. سرسختی
 

کارآفرینان اجتماعی با مشکلاتی سخت و پیچیده مواجه هستند. به همین خاطر سام گلدمن می گوید: «حالا که قرار است که از زمان، پول و تفریحات خود صرف نظر کنیید بهتر نیست که به جای یک مشکل کوچک یک مشکل خیلی بزرگ را حل کنید که در تاریخ جاودانه شوید؟»
در واقع می توانند گفت که سرسختی و پافشاری موتور محرکه کارآفرینی اجتماعی است و همين يك ويژگي مي تواند از يك فروشنده معمولي، يك فروشنده فوق العاده بسازد.
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)