ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

بسیاری از کسب وکارهای کوچک بودجه خیلی کمی برای کار دارند. نکته کلیدی برای کسب وکارهای کوچک این است که بدانند چطور باید از سرمایه شان بیشترین استفاده را بکنند؛ کاری که لیندا و مایک بوید در شرکت خود به نام Instant Imprints در محدوده دنور انجام داده اند. این شرکت یک فرانشیز در سطح کشوری است که شامل خدمات تولید و چاپ محصولات تبلیغاتی می شود.
مارک بوید می گوید: «کلید اصلی ایجاد یک استراتژی خوب این نیست که از فرآیند بازاریابی بترسید. زمانی که ما دست از تلاش برای بازاریابی برداشتیم و در عوض کارهایی انجام دادیم تا مشتریان بالقوه مان ما را بهتر بشناسند، همه چیز راست و ریس شد.»
در زیر موارد مهمی که بوید و همسرش در هنگام تهیه برنامه بازاریابی مالی در نظر گرفتند، عنوان شده است:
• وقت تان را صرف کارهایی نکنید که در آنها مهارت ندارید. اولین مرحله در ایجاد یک استراتژی موفق بازاریابی این است که تنها کارهایی را انجام دهید که با انجام آنها احساس راحتی می کنید. به عنوان مثال بويد و لیندا فروشندگی را بلد نبودند. بنابراین اگرچه فروش در خارج از شرکت در صنعت آنها عمل خوبی محسوب می شود، اما آنها به دلیل عدم تسلط آن را در برنامه بازاریابی خود نگنجاندند و در عوض وقت خود را بیشتر صرف کارهایی کردند که می توانستند به خوبی و پیوسته آنها را انجام دهند. آنها منابع خود را به ای میل های هفتگی، ای میل های مستقیم و کمپین های پرداخت در ازای هر کلیک اختصاص دادند.
• از عناصر ترویج و ترقی استفاده کنید تا مشتریان تان احساس خاص بودن کنند. یکی از روش هایی که بوید و همسرش به مشتریان احساس ارزشمندی بخشیدند، اهدای یک بسته تبلیغاتی کوچک با نام و اطلاعات شخص مقابل بود. هر زمان که آنها کارت ویزیتی از یک فرد یا شرکت دریافت می کردند، به شرکت خود می رفتند، تمام اطلاعات فرد موردنظر را کشف می کردند و آن را تبدیل به بسته تبلیغاتی کوچکی کرده و برای آن شخص می فرستادند.
• راهبر کسب وکار باشید. خانواده بوید همچنین از طریق فعالیت در شرکت های بازاریابی شبکه ای محلی و اتاق بازرگانی توانستند مشتریان جدیدی برای خود دست و پا کنند. بوید می گوید: «ما می دانستیم که نشستن پشت میز و انتظارکشیدن برای مشتری بعدی کار بی فایده ای است. ما می بایست به یک راهبر کسب وکار تبدیل می شدیم.»
• بگویید متشکرم. یکی از روش هایی که خانواده بوید مشتریان شان را به مشتریان دائمی تبدیل می کردند، سپاسگزاری شان از آنها بود. از زمان تاسیس این شرکت در سال ۲۰۰۴، آنها برای تمام مشتریان خود پس از هر خرید نامه تشکر می فرستادند. این کار نه تنها باعث ایجاد احساسی خوب در مشتری می شود، این کار برای مشتریان به منزله یادآوری تلقی می شود و باعث می شود آنها از خود بپرسند که چه چیز دیگری در این زمینه نیاز دارند.
• عناصر ناکارآمد را تغییر دهید. علاوه بر کشف عوامل کارساز حیطه کاری خود، شما نباید از تغییر برخی جوانبی که کارآمد نیستند، بترسید. او می گوید: «اینطور نیست که تمام تاکتیک های ما از چهارسال پیش تا به حال باقی مانده باشند.»
در انتها بوید افزود که تلاش هایشان دارد به بار می نشیند. این زوج فروش خود را به ازای هر سفارش از سال ۲۰۱۲ به بعد ۱۵۰ دلار افزایش داده و در هر ماه، از سال ۲۰۱۴، رکورد فروش ماه قبل خود را شکسته اند. بوید می گوید: «ما سرعت پیشرفت عجیبی را تجربه کردیم.»
چیزی که مدیران کسب وکارهای کوچک باید درباره ایجاد برنامه بازاریابی بیاموزند این است که باید خود را به افراد مرتبط جدید بشناسانند و ارتباطشان با مشتری را بعد از فروش نیز حفظ کنند. به همین دلیل است که ای میل های هفتگی و یادداشت های تشکر بوید اینقدر تاثیرگذار بودند. این کار واقعا مردم را تحت تاثیر قرار می دهد زیرا هیچ مشتری ای از فروشنده انتظار ندارد که پس از پرداخت پول باز هم سر صحبت را با او باز کند!
من کاملا به شما اطمینان می دهم که هرچه بیشتر در مورد مشتریان خود بدانید، بهتر می توانید از روش های بازاریابی استفاده کنید تا آنها را با صرف هزینه ای پایین تر به سوی خود جذب کنید. همچنین شناخت کامل مشتری به شما کمک می کند که بهتر بتوانید در هنگام مراجعه آنها کالای خود را به فروش برسانید.
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)