ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

معتقدم که شناخت مشتری از هر عنصر دیگری در زمینه بازاریابی اهمیت بیشتری دارد. البته فروشنده حرفه ای مانند من می تواند اغلب پیشنهادها، سخنرانی ها، آگهی های چاپی و… ارائه دهد که حتی با عدم شناخت کامل مشتریان هم نتایج رضایت بخشی کسب کند اما این موضوع در همه جا صدق نمی کند.
زمانی که پروژه ای را بر عهده می گیرم، تمام تلاشم را می کنم تا خود را با بازار همگام سازم. اما حقیقت این است که من هم در برخی از بازارها بهتر از بازارهای دیگر کار می کنم و نتایج بهتری می گیرم؛ این موضوع به دلیل آن است که من مشتریان برخی از بازارها را به شکل بهتری می شناسم.
گاهی اوقات از برخی مراجعه کنندگانم می پرسم که چقدر مشتریان شان را می شناسند؛ زمانی که با پاسخ ناامید کننده آنها روبه رو می شوم بسیار ناراحت می شوم. به همین خاطر در این مقاله آزمون سه مرحله ای و ساده ای ترتیب داده ام تا ببینید که واقعا چقدر مشتریان تان را می شناسید.

 

مرحله اول: یک ورق کاغذ بردارید و یکی از شخصیت های تلویزیونی محبوب تان را به تفصیل توصیف کنید.

 

مرحله دوم: در مورد آن شخصیت تلویزیونی به سوالات زیر پاسخ دهید: او کجا زندگی می کند، چگونه لباس می پوشد، چه چیزهایی دوست دارد، چه چیزی توجهش را جلب می کند، چه نظری در مورد پول دارد؟
و حالا مرحله نهایی...

 

مرحله سوم: زمانی که دو مرحله قبلی تمام شدند، سعی کنید چنین توصیف دقیقی را در مورد یکی از مشتریان تان بنویسید. همه اينها به شما كمك مي كند تا فروش و در نهايت كسب و كار بهتر و باكيفيت تري داشته باشيد.
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)