ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

فعالیت های پیشبرد فروش می توانند به شیوه های بسیار متنوعي طراحی و ارائه شوند. اين موضوع همچنين مي تواند بخشي از خدمات نرم افزار هاي مديريتي شركت پگاه سيستم هم باشد اما آنچه در ادامه مي آيد، روشهايي كاربردي است كه به فروش فروشگاه و كسب و كار شما را بهبود مي بخشد:
ایجاد رقابت میان فروشندگان: ارائه پاداش به فروشندگان در صورت افزایش فروش هریک از آنان موجب می شود که کارکنان فروش باانگیزه ای بیشتر از گذشته فعالیت کنند، درحالی که مشتریان از وجود چنین رقابتی بی اطلاع هستند.
ایده های خلاقانه فروش: برای مثال، فروش بهره مند از تخفیف های ویژه به علت تغییر دکوراسیون، حراج های آخر فصل، تخفیف به افراد در روز تولدشان، حراج محصولات در نیمه شب و غیره.
ارائه شکل های مختلفی از کوپن های تخفیف، نمونه کوچکی از محصول در هنگام فروش، همراه کردن رایگان محصول دیگری با محصول موردنیاز مشتری.
پیشبرد فروش آمیخته با تبلیغات: یعنی مشتری می تواند با استفاده از محصولات یا خدمات یک کسب وکار از محصولات یا خدمات کسب وکار دیگری بهره مند شود و بدین ترتیب بخشی از هزینه پرداختی را پس بگیرد. این شیوه از فعالیت های پیشبرد فروش به دلیل مشارکتی بودن و تقسیم هزینه برای کسب وکارهای بهره مند از آن، محبوبیت روزافزونی خواهد داشت.
ارائه پاداش به مشتریانی که خریدهای متعددی داشته اند: برای مثال شرکت های هواپیمایی به مسافرانی که در طول سال چندین بار از خدمات آنها استفاده کرده اند خدماتی نظیر استفاده از هتل، کرایه اتومبیل و غیره ارائه می دهند.
همراه ساختن خدمات یا محصولات یا فعالیت ها با رویدادهای ارزشمند فرهنگی، هنری و زیست محیطی: این شرکت ها تلاش می کنند تا علاوه بر بهبود تصویر ذهنی مخاطبان از برندشان، از مزیت های پیشبرد فروش نیز استفاده کنند. برای مثال ایده هایی نظیر «۲% از بهای این محصول برای کمک به گرسنگان آفریقایی، مبارزه با سرطان، انجام دادن تحقیقات درباره ایدز یا ام اس، حفظ جنگل های استوایی و … صرف می شود.» از آنجاکه علاقه و توجه مشتریان به این روش ها روبه افزایش است، در بسیاری از کشورها از محبوبیت گسترده ای برخوردار است.
اجرای مسابقه ها و رقابت ها در میان مردم و خریداران: این فعالیت ها برای ایجاد محبوبیت در گروه های هدف، از ارزش بالایی برخوردارند و حتی می توانند تأثیرات مثبتی در سطح روابط عمومی و رسانه ای برای شرکت ایجاد کنند. برای مثال، شرکت لی وایز، تولیدکننده انواع لباس های جین، برای کسب محبوبیت در میان جوانان، مسابقه ای با عنوان «به ما بگویید وقتی لباس جین به تن دارید، چه کار می کنید؟» ترتیب داد. در این رقابت، از جوانان خواسته شده بود تا کارهای متفاوت و منحصربه فردی را که حین پوشیدن لباس های جین انجام می دهند، در قالب فیلمی کوتاه برای شرکت بفرستند و به بهترین آنها جوایزی تعلق گرفت. اگر این ایده ها همراه با نوآوری و متناسب با خواسته و سبک زندگی گروه هدف طراحی شده باشد، تأثیر بسزایی در افزایش فروش و جایگاه برند خواهد داشت.
تمرکز بر بخش های خاصی از بازار: برای مثال، شرکت کرایسلر با طراحی ایده ای موفق از مشتریان کلاس خاصی از محصولات بنر دعوت کرد تا با خودروهای این شرکت به صورت آزمایشی رانندگی کنند. با این اقدام، نه تنها میزان فروش محصولات خود را بالا برد، بلکه بیش از پنج میلیون نفر از مشتریان هدف خود را شناسایی کرد.
باشگاه مشتریان طلایی: شکل دیگری از فعالیت های پیشبرد فروش در قالب عضویت برخی از مشتریان سودآور در باشگاه مشتریان طلایی شرکت می باشد. بدین ترتیب شرکت می تواند علاوه بر بهبود تصور ذهنی مشتریان سودآور از برند خود، رابطه نزدیک تری با آنان ایجاد كند. احساس عضویت در یک مجموعه حسی است که بر بسیاری از افراد تأثیر مثبت می گذارد و آنان را به عنوان یک شریک تجاری شرکت درمی آورد.
 

منبع: هورموند
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)