ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

از کمرون هرالد موسس شرکت «گات‌ جانک» چه‌چیزی می‌توان آموخت؟ شاید متعجب شوید وقتی بدانید که او در مدت ۶ سال درآمد خود را از ۲ میلیون دلار به ۱۰۵ میلیون دلار افزایش داد. هرالد،‌ که اکنون مربی کسب ‌و کار است، معتقد است که شرکت شما می ‌تواند فروش و سود خود را در یک بازه زمانی سه ‌ساله، دو برابر کند. او نظریه تاکتیکی ویژه ‌ای ارائه می ‌دهد، استراتژی فریبنده خود برای رشد سودآور با نرخ سالیانه ۲۵ درصد را تشریح می ‌کند.
 

تصویر خود را نقاشی کنید
 

برای دو برابر کردن فروش و سود خود در عرض سه سال،‌ موفقیت شرکت خود را مجسم کنید. از ورزشکارانی تقلید کنید که از تصویرسازی همراه با جزئیات و تمرکز عمیق برای دستیابی به اهدافشان استفاده می ‌کنند. برای دیدن آینده‌ای پرقدرت برای شرکت‌ تان از تاکتیک تفکر مثبت «تصویر رنگی» استفاده کنید و سه یا چهار صفحه درباره همه موارد دوروبرتان، مناظر، صداها، فرایندها، کارمندان و نشانه ‌های موفقیت بنویسید.
 

اهداف و پروژه‌ های خود را مهندسی معکوس کنید
 

«تصویر رنگی» اهدافی که شرکت به آن ‌ها دست ‌خواهد یافت را پیش ‌بینی می ‌کند و نه روش دستیابی به آن ‌ها را. وقتی تصویر رنگی کامل شد، آن‌ را با شرکای کسب‌ و کار خود و سایر حامیان در میان بگذارید. از کارمندان خود بخواهید آن‌ را بخوانند و در بالاترین جایگاه ذهن خود قرار دهند.
با استفاده از تحلیل SWOT و تهیه فهرستی از نقاط قوت و ضعف و تهدیدها و فرصت ‌ها، جایگاه فعلی شرکت خود را مشخص کنید. نظرات تمامی کارمندان را جمع ‌آوری کنید. سپس برای تبدیل تصویر رنگی خود به واقعیت، از مهندسی معکوس استفاده کنید. اهدافی که شرکت باید در مدت سه سال به آنها دست یابد را مشخص کنید. از آن اهداف به عقب برگردید و پروژه ‌ها یا گام ‌های لازم برای دستیابی به آن‌ ها را طراحی کنید. برای هر پروژه برنامه‌ زمانی و اهداف مشترک، قابل اندازه ‌گیری، قابل‌دسترسی، مرتبط و زمان ‌محور درنظر بگیرید. دیدگاهی مبتنی بر بازگشت سرمایه داشته باشید. فهرستی از درآمدها و سودهای حاصله تهیه کنید. شاخص ‌های خدمات مشتریان و رضایت کارمندان را تعیین کنید. هزینه ‌هایی که باید متحمل شوید، مثل وام جدید، ساعات اضافه ‌کار و غیره را محاسبه کنید. این داده‌ ها را به یک برنامه عملیاتی تبدیل کنید و از همه مراحل مهم سه ‌ساله به زمان حال برگردید و فعالیت‌ های خود را با ‌ترتیب زمانی طراحی کنید.

 

برای رشد سریع نيز اقدامات متمرکز زیر را انجام دهید:
 

• استخدام متمرکز
 

برای یافتن و استخدام بهترین کارمندان که دیدگاه‌ هایی مشابه شما دارند، از روش استخدام و مصاحبه موثری استفاده کنید. آیا داوطلبان تصویر رنگی شما را مطالعه کرده ‌اند؟ یک شرکت موفق، به ‌طور میانگین برای هر جای خالی ۲۵۰ رزومه دریافت کرده و با ۱۶ نفر مصاحبه می ‌کند. در دور اول مصاحبه ‌ها، سوالاتی مانند سوالات زیر بپرسید: «فیلم موردعلاقه شما چیست و چرا؟»، «پیچیده ‌ترین پروژه‌ای که انجام داده ‌اید چه بوده است و چرا؟» و «بهترین داوطلب در این اتاق کیست و چرا؟»‌. فرایند مصاحبه این گروه به‌ شما کمک می‌ کند تا متقاضیان دارای مشخصات راهبری و نحوه استفاده مناسب از آنها در سازمان خود را بشناسید. در مرحله بعد،‌ مصاحبه ‌های دوساعته فردی انجام دهید تا مهارت ‌های داوطلبان را ارزیابی کنید. دور دوم مصاحبه‌ ها را با فینالیست‌ ها برگزار کنید و به ‌دنبال داوطلبانی باشید که ویژگی ‌هایی مانند تمرکزگرایی، رهبری،‌ هوش احساسی و مهارت ‌های میان ‌فردی از خود نشان می ‌دهند.
 

• ارتباطات متمرکز
 

برای آنکه فوق ‌العاده‌ ترین کارمندان، بهترین بازده ممکن را داشته باشند، باید اهداف و فعالیت ‌های شرکت، وظایف آنها و توقعات ویژه ‌ای را که از آن‌ ها انتظار دارید به‌ طور شفاف با آن‌ ها درمیان بگذارید. ارتباط باکیفیت با گوش دادن فعالانه آغاز می ‌شود. از ابراز مخالفت پرهیز نکنید. محیطی راحت و آزاد برای گفتگو ایجاد کنید. جلسات متمرکز
همه جلسات باید نتیجه داشته باشند. زمان کارمندان خود را با جلسات پیچیده هدر ندهید. برنامه جلسه باثباتی داشته باشید. جلسه را به‌ موقع آغاز کرده و زود تمام کنید. از همه بخواهید که در آن شرکت کنند. این جلسات هدفمند را در فواصل سه‌ ماهه یا سالانه تشکیل دهید: جلسات «هیات مشاوران» که درباره روش دستیابی به اهداف شرکت بحث می‌ کنند، جلسات «بررسی حوزه کسب‌ و کار» برای بررسی نحوه پیشرفت واحدهای مختلف و جلسات روزانه گروه ‌های «دوستانه» کوچک که در آن رهبران نحوه عملکرد شرکت را با «معیارهای کلیدی» مثبت به کارمندان آموزش می ‌دهند.
 

• بازاریابی متمرکز
 

برای اجتناب از بازاریابی بی ‌فایده، مشتریان احتمالی شایسته‌ ای برای محصولات و خدمات خود درنظر بگیرید. با تهاتری کردن فضای آگهی و زمان پخش تبلیغ، هزینه ‌های تبلیغات خود را کاهش دهید. اگر این‌کار عملی نیست، برای استفاده از بهترین قیمت‌ ها مذاکره کنید. برای اعلام پیام خود با هزینه کم، لوگو و نام شرکت خود را روی لباس‌ های خود و کارمندان درج کنید و در هر زمان و هر‌جایی که می ‌توانید آن ‌ها را به ‌نمایش بگذارید.
 

• روابط عمومی متمرکز
 

موفقیت شما در تلاش برای معروف کردن محصولات و خدمات، به تعریف داستان ‌ها برای رسانه ‌ها بستگی دارد. افراد بخش روابط عمومی استخدام نکنید. به‌ جای آن، فروشندگانی پیدا کنید که از ارتباط با غریبه‌ ها نمی ‌ترسند و با امتناع و عدم ‌پذیرش کنار می ‌آیند. داستان‌ های خود را به سردبیران ندهید، آن‌‌ ها متخصص رد کردن داستان ‌ها هستند. بهترین هدف ‌های شما گزارشگران و نویسندگانی هستند که همیشه با ایده ‌های داستانی جدید کنار می ‌آیند.
 

• بهره ‌وری متمرکز
 

نتایج تلاش‌ های تبلیغاتی و بازاریابی خود را کنترل و ارزیابی کنید. برای اتخاذ تصمیمات آگاهانه به داده ‌های قابل ‌اطمینان احتیاج دارید و این همان زمانی است که معیارها یا «شاخص‌ های کلیدی عملکرد» قدم به صحنه می ‌گذارند. افراد واحدهای کسب ‌و کار خود را موظف کنید تا مهم‌ ترین معیارها را بررسی کنند. از هر واحد یک نماینده انتخاب کنید تا مطمئن شوید که شرکت به یک «شاخص کلیدی عملکرد» خاص دست یافته است. شاخص ‌های کلیدی عملکرد خود را حداقل به‌ صورت هفتگی مرور کنید و از کارمندان بخواهید تا گزارش دوهفتگی وضعیت پروژه ارائه دهند.
 

منبع: مجله موفقیت
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)