ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

برندها شخصیت محصولات هستند. برندها بخش به خصوصی را درخواست می کنند و برندی که برای یک بخش مناسب است احتمال دارد برای بخشی دیگر مناسب نباشد. تعداد اندکی از برندها می توانند بین بخش ها جابه جا شوند چراكه مردم معمولا برند خاصی را دوست دارند و مسلما بقیه برند ها را دوست ندارند.
گاهی اوقات شرکت ها یک برند کلی را برای «پوشاندن» بقیه استفاده می کنند و گاهی از یک برند تک استفاده می کنند تا بخش وسیعی از محصولات را پوشش اما در بیشتر موارد شرکت ها یک برند هویتی جدا را برای هر بخش محصولات تطابق می دهند. گاهی اوقات، اگر محصولی بخواهد با دیگر محصولات کار کند، باید خیلی بیشتر همانند دیگر محصولات عمل کند.
 

نوكيا، vertu مي شود!
 

نوکیا یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان موبایل در جهان است. همچنین این شرکت دارای طیف گسترده ای از موبایل ها، در قیمت های مختلف برای متقاضیان مختلف است: درون هر کشور و حتی بین بیشتر کشورها، عملکرد موبایل ها باید با زیرساخت های تلفن همراه سازگار باشد، پس اختلاف کمی در کارایی می تواند باشد.

با این حال، مانند هر محصول دیگری، بخشی از افراد ثروتمند وجود دارند که آماده اند هرچه ساده تر پول پرداخت کنند تا محصولی دریافت کنند که منحصربه فرد باشد، به عنوان مثال، باقی مردم از آن محروم باشند. نوکیا می خواست وارد این بازار شود، اما برند نوکیا تصویر درستی برای این گروه بالادستی همراه ندارد.
از این رو نوکیا برند جدیدی را برای پوشش دادن موبایل های بخش بالای بازار معرفی کرد که vertu نام دارد. این موبایل ها همان طور که کسی ممکن است انتظار داشته باشد، بخش بالای بازار است: با اینکه وظایف این موبایل ها باید با هر موبایل نوکیا یکی باشد، بخش خارجی آنها اثری هنری از روکش کردن با الماس است. موبایل های vertu بین ۴۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو قیمت گذاری شده اند. بنابراین این موبایل ها برای میانگین نوجوانانی که پیام متنی ارسال می کنند، ساخته نشده اند.
 

نقشه راه شما
 

- همواره به ياد داشته باشيد که اگر بر ارزش محصول یا سرویس شما افزوده شد، جوابگوی بخش دیگری نیز باید باشد.
- همیشه برند جدایی برای هر بخش توسعه دهید (این مورد نیاز به سرمایه گذاری دارد، اما ارزشش را دارد که سرمایه گذاری کنید).
- بر این فرض نباشید که اگر ارزان تر باشد و محصولی تولید کنید که به نسبت از قیمت کمتری برخوردار است باعث خواهد شد تا مشتری اقدام به خرید بیشتر کند.
 

منبع: فرصت امروز
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)