ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

همه ما به دنبال فروش بيشتر هستيم تا شركت و سازمان مان پيشرفت كند. حتي اگر از بهترين نرم افزار هاي مديريت ارتباط با مشتري يا همان CRM هم استفاده كنيم تا مشتريان بيشتري داشته باشيم، باز هم در جستجوي راه هايي هستيم كه فروش بيشتر و بيشتر شود و از نردبان ترقي بالا رود. اصولي كه در ادامه مي آيد، برخي از نكاتي است كه ميتوانيد آن را به كار ببريد و به هدفتان برسيد.
اول اينكه حتما به مشتریان خود اشانتیون (نمونه تبلیغاتی مجانی) را ارائه دهید. این کار به مشتری اجازه می دهد تا بدون اینکه پولی برای محصول شما پرداخت کرده باشد آن را امتحان کند.
دوم اينكه کلاسهای آموزشی رایگان برگزار کنید. مثلا اینکه چگونه از لوازم آرایشی شما استفاده کنند؟ يا چگونه با محصول شما یک اصلاح سر زیبا داشته باشند؟ چگونه با استفاده از محصول شما پوست خود را شاداب نگه دارند و یا حتی چگونه با استفاده از محصول شما گلهای باغچه خود را شاداب نگه دارند و یا چگونه دیوار خانه خود را تعمیر کنید و...
وقتی مشتری از نزدیک طریقه استفاده از محصول شما را ببیند مشتاق می شود که علاوه بر محصول شما تمام لوازم جانبی که شما در کار خود استفاده کردید را هم خریداری کند.
سوم اينكه برگزاری workshop ها تقریبا مثل مثال بالا می باشد و می تواند برای لوازم مورد نیاز برای طراحی فضای سبز در یک محیط آزاد در نظر گرفته شود.
در گام چهارم محصول خود را به عنوان هدیه مجازی در کنار یک خرید دیگر به مشتری ارائه دهید.
در گام پنجم، اگر مثلا محصول شما یک تی- شرت 25 دلاری است آن را در مقابل هر 500 دلار خرید به مشتری ارائه دهید. این موضوع در چشم مشتری بسیار بزرگ جلوه می کند و در نهایت سود به شما برمی گردد.
در مرحله ششم، این شعار را در کار خود اجرا کنید. «یکی بخر، 2 تا ببر»
در مرحله هفتم، کارتهای قرعه کشی برای محصولات خود ارائه دهید. مثلا اگر یک مشتری تا یک مبلغ خاصی از فروشگاه شما خریداری کرد به او کارت قرعه کشی دهید تا دریک قرعه کشی بزرگ شرکت کند.
در مرحله هشتم، یک شعار دیگر هم هست که باعث می شود مشتری به طرف محصول شما بیاید. «امروز بخرید
و درطول 12 ماه پول محصول خود را پرداخت کنید.»
نهم اينكه چندین محصول را با یک بسته بندی در اختیار مشتری قرار دهید. این کار مخصوصا در مورد لوازم آرایشی بسیار کار برد دارد. گاهی یک محصول فروش کمتری دارد. به این ترتیب شما می توانید محصولات پر فروش خود را در کنار محصولات کم فروش به مشتری ارائه دهید.
دهم اينكه دقیقا در زمانی که مشتری در گرما گرم خرید از شماست محصولات دیگر خود را که در رابطه با خرید اوست به او معرفی کنید. احتمال خرید مشتری در این زمان بسیار زیاد است.
در مرحله بعد، اطلاعات خود را در مورد محصول به صورت خلاصه و مفید در اختیار مشتری قرار دهید كه استفاده از بروشور و توضيحات كتبي مفيدتر و ماندگارتر است.
در اين گام، کنار محصول خود خدمات پس از فروش رایگان ارائه دهید.
در وهله بعد، اجازه دهید تا مشتری به صورت رایگان با شما در تماس باشد و از روشهای استفاده صحیح محصول شما مطلع شود.
و در نهايت، طراحی خوبی را برای بسته بندی محصول خود در نظر بگیرید. درست است که این کار هزینه هایی در بر دارد اما در نهایت باعث جلب مشتری و افزایش فروش شما می شود.
 

منبع: زيباوب
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)