ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

راه های مختلفی برای اینکه متوجه شویم یک محصول تا چه اندازه ارزش خرید دارد، می توان یافت. اکثر افراد این کار را با توجه به قیمت آن انجام می دهند یا با نگاه به قیمت درج شده روی محصول تصمیم می گیرند که آیا محصول به اندازه پولی که قرار است برای آن پرداخته شود ارزشمند هست یا خیر. با این حال همواره این مقایسه به این وسیله و با توجه به قیمت آن صورت نمی گیرد.
یکی دیگر از راهکارها مقایسه آن با سایر محصولات مشابه است. برای مثال شما برای خرید یک دستگاه تلفن همراه می توانید با مقایسه آن با سایر گوشی های هم رده نسبت به ارزش خرید آن اطمینان حاصل کنید. بدون شک همه افراد امکان خرید بهترین گزینه را ندارند و همین امر باعث می شود تا آنان به فکر گزینه های ارزانتر یا حتی با توجه به کارایی که از محصول می خواهند به فکر ارزان ترین گزینه موجود در بازار بیفتند.
همین امر باعث می شود تا شرکت هایی که کالاهای لوکس و درجه یک تولید می کنند نتوانند به حداکثر نرخ مشتری دست یابند. به همین خاطر بهتر است تا هر شرکتی محصولات خود را در سه رده مختلف با رده بندی قیمت متفاوت وارد بازار کند. با این کار هر کسی با توجه به بودجه ای که دارد یا میزان پولی که می خواهد پرداخت کند این امکان را خواهد داشت که مشتری شرکت شما باشد.
این امر خصوصا در بازار رقابتی حال حاضر که جذب مشتری را بسیار سخت تر از گذشته کرده است، بسیار بااهمیت محسوب می شود. فرض کنید یک نفر به هر دلیل برند شما را انتخاب کند حال اگر قیمت محصول شما به قدری بالا باشد که وی قادر به پرداخت آن نباشد، به ناچار به مشتری رقیب تان تبدیل خواهد شد. این امر بدون شک اصلا اتفاق خوشایندی نخواهد بود، اما اگر در کنار محصول خود نسخه های ارزان تر آن را روانه بازار کنید، قادر خواهید بود ضمن حفظ مشتریان خود به تعداد آنان بیفزایید.
 

يك نمونه


Continental AG نام شرکتی آلمانی است که در زمینه تولید لاستیک مشغول فعالیت است. بسیاری از شرکت های معروف خودروسازی نظیر بنز، بی ام و و فولکس واگن، همچنین شرکت های تولید کننده خودرو های سنگین و حتی شرکت های تولید کننده دوچرخه، لاستیک های خود را از این شرکت خریداری می کنند.
ایده جذاب این شرکت که منجر به جهانی شدن آن شد این است که لاستیک های تولیدی با سه برچسب مختلف روانه بازار می شوند که قیمت هرکدام متفاوت است. این سه رده مختلف درواقع براساس رده نخست، رده متوسط و رده آخر تقسیم بندی می شوند که به ترتیب از قیمت آن کاسته خواهد شد.
همین امر این امکان را در اختیار مشتری قرار می دهد که دیگر به علت بالا بودن قیمت محصول به فکر رو آوردن به سایر برندها نیفتد و بتواند با توجه به نیاز و میزان پولی که می خواهد اختصاص دهد، محصولی از یک برند معروف را انتخاب کند. این اقدام این امکان را در اختیار مشتری قرار خواهد داد که با قدرت انتخاب بیشتری اقدام به خرید کند. همچنین شرکت نیز با این کار می تواند به تعداد مشتریان خود از قشر های مختلف جامعه بیفزاید.
 

نقشه راه چيست؟
 

- در زمینه کسب و کار لازم است تا رقیب اصلی خود را بیابید. فراموش نکنید که همواره رقابت بد نیست و در برخی موارد منجر به پیشرفت و بالا رفتن سطح کاری تان خواهد شد.
- برای رقابت با سایر شرکت ها می توان عکس آنان عمل کرد. این امر به آن معناست که اگر آنان محصولی گران تولید و روانه بازار می کنند، سعی کنید محصولی تولید کنید که ضمن برخورداری از امکانات مشابه از قیمتی پایین تر برخوردار باشد زیرا عامل قیمت یکی از معیارهای مهم درهر خریدی است.
- همواره سه گزینه را برای خرید در اختیار مشتری خود قرار دهید تا بتوانید از تمامی اقشار جامعه، مشتری جذب کنید.
 

منبع: فرصت امروز
 

درخواست بازدیدکننده

نام(*)

شماره تماس(*)

ایمیل(*)

نام شرکت

درخواست شما(*)